Ferforje Fransızca ‘da dövme demir anlamına gelen bir ifadedir. Ferforje sistemler birçok yerde korkuluklarda, balkonlarda, çit sistemlerinde ve kapılarda kullanılan bir sistemdir. Ferforje sistemleri estetik görünümlerinin yanı sıra sağlam ve dayanıklı olması nedeniyle de birçok alanda ihtiyaç duyulan bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Ferforje sistemleri sağlam olmasının yanı sıra uzun ömürlüdürler. Bu sistemler korozyona karşı korunaklı sistemler olduklarından kolay kolay paslanma ya da çürüme görülmez. Bu nedenle az bakım maliyeti ile korunabilirler. Üstün özellikleri Ferforje yapıları tercih edilir kılmaktadır.

Ferforje Korkuluk

Birçok yerde ferforje korkuluklara rastlamamız mümkündür. Balkon demirlerinde, merdivenleri boşluğa bakan kısımlarında, bahçelerde beton bariyerlerin üst kısımlarında dekoratif olarak çekici bir şekilde tasarlanmış ferforje ürünlere rastlayabiliriz. Ferforje korkuluk ürünleri sağlam olması ile güvenliği, estetik görünümü ile de şıklığı sağlamaktadır.

Tasarım konusunda ferforje ürünlerin farklı versiyonları vardır. Güvenlik boyutunun ön plana çıktığı ferforje ürünlerinde uç kısımlar sivriltilmiş olup, izinsiz girişlerin zor olması sağlanmıştır. Ferforje korkuluk yükseltilmiş güvenlik özellikleri ile birçok mekânda tercih edilen bir üründür.

Ferforje Kapı

Bina girişlerinde, araba garajlarının girişlerinde ferforje kapı modelleri kullanılabilmektedir. Bunun yanında ferforje ürünler şıklığı ön plana taşıyan bir özellikte olduğundan dolayı lüks binaların kapı sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Gerek bahçe kapısında gerekse de bina giriş kapılarında ferforje kapı ürünleri sağladığı güvenlik ve estetik özellikleri ile tercih sebebi olmaktadır.

Ferforje sistemleri çok çeşitli olup, ferforje kapı bu sistemlerden yalnızca bir tanesidir. Ferforje kapı sistemleri sağladığı şıklık ile en beğenilen kapı sistemleri arasına girmiştir. Evine şık bir giriş tasarlayan, bahçe kapısında şıklık arayan müşteriler güvenle bu ürünleri kullanabilmektedir.

Ferforje Kapı Pencere Korkuluk Sistemleri

Demir Doğrama Pencere

Ferforje sistemleri evin birçok kısmında kullanılmaktadır. Demir doğrama pencere sistemlerinde de ferforje ürünleri görülmektedir. Bir hapishane penceresinden farklı olması istenen ev pencereleri, şık bir görünüm sağlayan ve hırsızlığa karşı da avantajlı olan ferforje sistemleri ile korunaklı hale getirilmektedir.

Birçok farklı ferforje sistemi olarak bilinen demir doğrama pencere sistemi vardır. Bu ürünler estetik ve şıklık konusunda müşterilerin dikkatini çeken ürünlerdir. Farklı demir doğrama pencere sistemine bakarak, binanız için en şık ve en dikkat çeken ürüne ulaşabilirsiniz. Pencerelerin daha korunaklı olması için de ferforje ürünler kullanılabilmektedir.

Demir Doğrama Kapı

Demir doğrama kapı sistemleri denilince yine akla ferforje ürünler gelir. Demir doğrama kapı sistemleri ev, bahçe, iş yeri gibi çeşitli mekânlarda kapılarda kullanılabilmektedir. Özellikle şık görünümü ile tarihi konakların bahçe kapılarının demir doğrama kapı sistemleri ile özelleştirilebildiği görülmektedir.

Ferforje sistemleri ailesi birçok farklı yapı elemanında kullanıldığından birçok farklı yerde ferforje ürünlerini görebilmek mümkündür. Kapı sistemleri de bunlardan birisidir. Bahsedildiği gibi şık olmasının yanı sıra günümüz teknolojisi ile harmanlanarak uzaktan kontrollü ve yüksek güvenilirlikli örnekleri de piyasada bulunmaktadır.

Ferforje Kapı Pencere Korkuluk Sistemleri

Demir Doğrama Ferforje

Demir doğrama ferforje gerek yaşam alanlarında gerekse de iş yerlerinde talep edilen bir üründür. Hem estetik ihtiyacını hem de güvenlik ihtiyacını aynı anda karşılayan benzer bir ürün bulunmamaktadır. Ferforje sistemlerinin kullanılacağı alana bağlı olarak çeşitli ebatlarda ve özelliklerde demir doğrama ferforje ürünü bulunabilmektedir.

Demir doğrama ürünlerinin yanı sıra ferforje ürünleri konusunda da yetkili olan firmamız, müşterilerinin yüksek güvenilirlik, ergonomiklik ve estetik olması gibi ihtiyaçlarını tek kalemde yerine getirebilmektedir. Bahçe kapısı, balkon korkuluğu, merdiven korkuluğu gibi farklı amaçlara hizmet eden ürünleri ile firmamız, müşteriye ürün çeşitliliği sağlamaktadır. Siz de ferforje ürünler hakkında bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Demirin ateşte dövülerek işlenebilir hale gelmesi sonucunda oluşan şekillere ferforje denilir. Yabancı bir kelime olan ferforje genel olarak korkuluk, kapı, pencere gibi farklı alanlarda güvenli sonuçlar elde etmek amacı ile kullanılır. Evlerde, bahçelerde, iş alanlarında görselliğe önem verenlerin sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir. Bu sayede daha hoş ve dikkat çekici seçenekler ile alanlarda dekorasyonu güçlendirici sonuçlar alınabilir. Estetik bir görünüm imkanı sunduğundan iç ve dış alanlarda kullanımı yaygındır.

Kapı, korkuluk, pencere, dekorasyon ürünleri için bahçe dizayn aksesuarları gibi pek çok alanda tercih edilen ferforje dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar sorun yaşanmadan kullanılabilir. Motif seçenekleri üretim alanına göre değişebileceğinden farklı taleplerde bulunulabilir. Kullanılan kaliteli demir sayesinde ortaya daha kaliteli ürünler çıkartılabilir. Malzeme seçimleri bu açıdan oldukça önemlidir ve daha dayanıklı ürünler üretilebilir. Fiyatlar açısından uygun seçenekler sunulması sayesinde güvenliği sağlamak istediğiniz her alanda rahatlıkla tercih edebileceğiniz seçeneklere ulaşım sağlayabilirsiniz.

İşleme aşamasında profesyonel olarak işlem yapılarak daha profesyonel sonuçların ortaya çıkartılması sağlanır. Ferforje üretiminde verilen hizmetlerden yararlanmak isteyenler bu durumda kullanacakları yerler için verilen örnekler üzerinden seçimlerini yapabilir ve taleplerini bildirebilirler. Boyanabilir olması sayesinde dekorasyonu güçlendirmek amacı ile kullanılması halinde farklı renklerde boyanarak bu şekilde daha verimli kullanım imkanı elde edilebilir. Bahçe içerisinde de sıklıkla tercih edilen bir seçenektir.