Gerek güvenliğin sağlanması gerekse de estetik amaçlar ile çeşitli çit sistemleri geliştirilmiştir. Ülkemizde farklı binaların ve yapıların farklı ihtiyaçları göz önüne alınarak farklı çit sistemleri kullanılıyor. Yüksek güvenlik gerektiren yerlerde farklı modeller, estetik ihtiyacı için farklı modeller müşterilere sunuluyor.

Jiletli dikenli teller de çit sistemleri arasında yer alıyor. Yüksek güvenlik ihtiyacının giderilmesi, izinsiz giriş çıkışların önlenmesi gibi amaçlar için bu sistemler tercih ediliyor. Normal binalarda göremeyeceğiniz bu türden çit sistemleri özellikle hapishane tarzı binaların kontrolü, sınır güvenliğinin sağlanması amaçları için tercih ediliyor.

Jiletli Tel Pendik

Jiletli dikenli tel sistemleri sadece insanların kontrol edilmesi amacı ile değil aynı zamanda yaban domuzu gibi hayvanları tarlalara zarar vermemesi için de kullanılıyor. Esasen film sahnelerinde gördüğümüz jiletli tel Pendik örnekleri sofistike çözümler için tercih ediliyor. Birçok firma klasik çit ve önleme sistemlerinin yanı sıra jiletli dikenli tel sistemlerini de müşterilerine satıyor.

Jiletli tel sistemleri düğüm çeşidine göre farklı isimlendiriliyor. Özellikle yüksek güvenlik ihtiyacına sahip binaların dış dünya ile iletişimini kontrol altında tutmak için jiletli dikenli teller kullanılıyor. Gerek özel sektör gerekse de kamu kuruluşları jiletli tel ihtiyacı olan binalar için tedarikçi firmalar ile irtibata geçiyor.

Jiletli Dikenli Tel ve Yüksek Güvenlik

Jiletli dikenli tel sistemlerine insanlara zarar verici bir yapıya sahip olması nedeni ile her yerde rastlayamıyoruz. Özellikle askeri alanlarda kaçak giriş çıkışların engellenmesi amaçları için tercih edilen jiletli dikenli tel sistemleri hapishanelerde firar girişimlerini en aza indirmek için de kullanılıyor.

Jiletli dikenli teller ilk bakışta insani görünmemekle birlikte yüksek güvenlik sağlayabilmek için bu sistemlere ihtiyaç duyuluyor. Özel mülkiyetin korunması, askerlikte güvenlik tedbirlerinin yerine getirilebilmesi ve diğer amaçlar dâhilince jiletli dikenli tel uygulamaları gerçekleştiriliyor.

Dikenli Tel Fiyatları

Dikenli tel fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine bağlı olduğu kadar düğüm çeşidine, yüksekliğe ve uzunluğa bağlı olarak değişebiliyor. Farklı firmaların farklı fiyatlar verebildiği de bilinen bir gerçektir. Galvaniz malzemesinden üretilen dikenli teller aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunuyor.

Dikenli tel fiyatları müşterilerin ne kadar dikenli tele ihtiyaç duyduğu gerçeği ile değişebiliyor. Jiletli dikenli tel satışı yapan çok sayıda firma var. Bu firmalarda dikenli tel fiyatları değişkenlik gösteriyor. Ne kadarlık bir alanda kullanılacağı, güvenlik ihtiyacının büyüklüğü gibi unsurlar dikenli tel fiyatlarını belirliyor.

Yüksek Güvenilirlik Sağlayan Diğer Çit Sistemleri

Jiletli dikenli tel sistemlerinin yanı sıra elektrikli çit sistemleri de yaygın olarak kullanılıyor. Elektrikli çit sistemleri daha çok uyarma korkutma amaçları ile düşük voltaj seviyelerinde çalışırken jiletli dikenli tel sistemleri doğrudan muhatabının zarar görmesini sağlayarak, muhatabın izinsiz girişini engelliyor. Gerek elektrikli sistemler olsun gerekse de jiletli sistemler olsun, bu sistemlerin zararlı olması hasebi ile üzerlerinde uyarıcı levhalar mutlaka yer alıyor.

Yüksek Güvenlik Çözümleri İçin Bizden Yardım isteyebilirsiniz

Firmamız düz çit sistemlerinin yanı sıra panel çit sistemleri alanında da hizmet veriyor. Çim çit sistemleri de firmamızın sunduğu hizmetler arasındadır. Yüksek güvenlik ihtiyacı önemli görülen binaların güvenliğinin sağlanması için sizlere çözümler sunuyoruz.

Yüksek güvenliği sağlamak adına jiletli dikenli teller konusunda hizmet veriyoruz. Yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamak için profesyonel kadromuz ile çalışıyoruz. İstenilen ebatlarda ve istenilen jilet ya da diken sayısı yoğunluğuna sahip ürünlerimiz ile sizler de konutlarda, kamu kurumlarında, cezaevlerinde ya da kışlalarda yüksek güvenliği gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli ve kesintisiz hizmet anlayışımız ile ürün tedarikinden ürün montajına tüm işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Jiletli tel kullanım alanları  yüksek güvenlik istenilen alanlarda kullanılmaktadır. jiletli teller genellikle uygulama  yapılan panel çit sistemlerin bitiş noktaların uygulama yapılmaktadır.

jiletli telin iki çeşit olarak uygulanmaktadır.

  1. düzlemsel jiletli tel
  2. helezyon jiletli tel

Bunların kullanım yerlerine göre alışımları mevcuttur. Genellikle galvaniz kullanımım yaygın olup bunun yanı sırada paslanmaz jiletli tellerde kullanılmaktadır.

430 Kalite paslanmaz ve 304 Kalite Paslanmaz şeklinde 3 çeşit olarak üretilmektedir.

Jiletli tel çap ebatları 45cm, 60cm ve 90cm yüksekliklerinde montajı yapılmaktadır.

Dikenli telle düz bir zemine gergi yapılması sonucunda oluşmaktadır.