Binaların çatı sistemlerini oluşturan farklı elemanlar bulunuyor. Bu elemanlardan birisi de trapez saç sistemleridir. Trapez saç sistemleri galvaniz ya da alüminyum malzemeden üretilen çatı sistemlerini oluşturmaktadır.  Değişik kalınlık ve ebatlarda üretilen trapez saç sistemleri iş yerleri ve binalarda tercih edilmektedir.

Trapez saç sistemleri farklı renklerde ve farklı desenlerde üretildiği gibi farklı amaçlar için de kullanıla biliniyor. Sanayi tesislerinde bina çevresinin dış ortamdan izolasyonu amacıyla da trapez saç sistemleri kullanılıyor.

Pendik Trapez Sac

Binaların dış çevrelerinin muhafaza edilmesi amacı ile trapez saç sistemleri sıklıkla kullanılıyor. Endüstriyel tesislerin korunmasında, inşaat alanlarının dış çevre ile ayrı tutulmasında depoların çevrelerinin muhafazasında trapez saç sistemleri kullanılıyor. Pendik trapez saç sistemleri yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Ülkemizde trapez saç uygulamalarında yağmur ve rüzgâr gibi unsurlar dikkate alınarak çeşitli trapez saç sistemleri tercih ediliyor. Bunun yanı sıra farklı renklerde ve kalınlık olarak farklı çeşitlilikte saç trapez sistemleri müşteriler tarafından talep görüyor. Estetik amaçlar dahi üretilen ve müşteri tarafından talep gören saç sistemleri mevcuttur.

Trapez saç sistemleri üretildiği malzemeden farklı şekillerde üretiliyor. Galvaniz ürünlerin yanı sıra alüminyum malzemeden de üretiliyor. Sonuç olarak trapez saç sistemleri esasen galvaniz ve alüminyum malzemeden farklı renk ve ebatlarda müşterilerin istediği kalınlıklarda üretiliyor. Farklı kullanım amaçları için trapez saç sistemlerinin kalınlığı müşteri istek ve taleplerine göre üretiliyor. Ayrıca yağmur akış yönü hesap edilerek saç üzerinde gerekli düzeltmeler yapılabilmektedir.  Estetik amaçlarla trapez saç sistemlerinin farklı renklerde üretildiği görülmektedir.

İnşaat Etrafını Çevirme

Trapez saç sistemleri denilince kullanım alanı olarak çatı kaplamalar akla gelse de dış cephe kısımlarında ve bir nevi çit sistemi olarak da bu sistemler kullanılıyor. Özellikle tehlike arz eden inşaat faaliyetleri sırasında şantiye alanını dış ortamdan ayırabilmek için de trapez saç sistemleri kullanılıyor. Dış ortamının etkilerinin şantiye alanını etkilememesi, şantiye alanının dış ortam şartları için tehlike oluşturmaması için de inşaat etrafını çevirme maksadıyla trapez saç sistemleri kullanılıyor.

İnşaat Etrafını Kapatma

İnşaat Etrafını Kapatma maksadıyla kullanılan trapez saç sistemleri aynı zamanda büyükşehirlerde çevre güvenliği için de önemli hale geliyor. İnsanlar ile iç içe mekânlarda çevre güvenliğinin sağlanması kanuni olarak da bir zorunluluktur. Bu nedenle çeşitli sistemler ile çevre güvenliğini sağlamak maksadıyla şantiye alanının etrafı kapatılıyor. Trapez saç sistemleri bu aşamada maliyet ve kurulum açısından müşterilere cazip bir seçenek olarak sunuluyor.

İnşaat Etrafını Çevirme Sacı

İnşaat etrafını çevirme sacı olarak da bilinen trapez saç sistemleri fiyat olarak ekonomik olduğundan dolayı çok tercih edilen bir üründür. Sağlam olması ve dış etkenlere karşı dayanıklı olması nedeni ile trapez saç sistemleri şantiye alanlarının muhafazası için tercih ediliyor. İnşaat ve şantiyelerin daha güvenli hale getirilmesi ve insanların şantiye alanlarından düşebilecek inşaat parçalarından korunması için inşaat etrafını çevirme maksadı ile trapez saç sistemleri kullanılıyor.

Firmamız çatı kaplama olarak ve inşaat alanlarının çevresini kapatmak için kullanılan trapez saç sistemleri satışını gerçekleştirmektedir. Trapez saç sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiren firmamız farklı trapez saç sistemleri ile müşterilerin ihtiyaçlarını yerine getirmektedir. Trapez saç sistemlerinin farklı kalınlıklarda ve farklı özelliklerde olması müşterilerin seçme şansını arttırıyor.

Korunacak inşaat alanlarında kullanılan trapez saç sistemlerinin boyutları da ihtiyaca göre firmamız tarafından düzenleniyor. Gerektiğinde boyanabilen trapez saç sistemleri maliyet avantajı nedeni ile tercih ediliyor. Firmamız birçok farklı türde trapez saç sistemleri ile müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.