Kapı sistemlerini her yerde görmek mümkündür. Alışveriş merkezlerinde döner kapılar, hastanelerde bulunan otomatik kapılar etrafımızda görebileceğimiz kapı sistemleri arasındadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok çeşitli kapı sistemleri ortaya çıkmıştır. Klasik kapı artık sadece evlerde kalmıştır. Gerek güvenlik nedenleri ile gerekse de bina girişlerindeki yoğunluğu en aza indirmek maksadıyla kapı sistemleri tercih edilmektedir.

Kapı sistemleri ile binaların giriş çıkışlarını kontrol altına almak bina içi iklimlendirmeyi sağlamak mümkündür. Bu amaçlar dâhilinde ticari işletmelerin ve apartman tarzı binaların kapı girişleri için kapı sistemleri tasarlayan firmalar görülmektedir. Günümüzde çok sayıda firma kapı sistemleri alanında faaliyet göstermektedir.

Yana Kayar Kapı

Kapı sistemleri binaların hüviyetine göre değişiklik göstermektedir. Okullarda genellikle yanar kapı tipinde kapılar tercih edilmektedir. Otopark girişlerinde yine yana kayar kapı sistemlerini görebilmekteyiz. Bu kapı sistemleri harici bir kumanda ile çalıştırılarak gerektiğinde açılıp gerekli olmadığı durumlarda kapalı kalmaktadır.

Yana kayar kapı sistemleri denilince güvenlik ön plana çıkar. Çünkü yanar kapı sistemlerinde sıkışmalar meydana gelebilmektedir. Bu nedenle son yıllarda fotoselli yanar kapı modelleri revaçtadır. Yanar kapılar arasında istenmeyen durumların meydana gelmemesi için gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Otomatik Kapı

Kapı sistemleri denilince ilk akla gelen kapı tipi otomatik kapılardır. Otomatik kapılar harekete duyarlı bir yapıya sahip olup, hareket algılayıcılar sayesinde otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Günümüzde birçok yerde örneklerine rastlayabileceğimiz otomatik kapılar aynı zamanda en çok tercih edilen kapı sistemleri arasındadır.

Otomatik kapı sistemleri zamanla bozulabilir. Bu gibi durumlarda tedarikçi firma gerekli servis imkanı sağlıyor ise firmadan yardım almak faydalı olacaktır.

Dairesel Kapı

Bu kapı sistemi yanar kapı sistemine benzemekle birlikte ortadan kenarlara açılarak bir daire çizdiği için dairesel kapı olarak adlandırılır. Özellikle lüks mekanların girişlerinde, villaların girişlerinde bu tarz kapı sistemlerine sık sık rastlamaktayız. Şatafatlı bir açılma efekti ortaya koyduğu için lüks mekanlarda da bu kapı sistemleri tercih edilmektedir. Dairesel kapı sistemleri farklı model ve seçenekler ile müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Kapı sistemlerinin çalışma mantığına baktığımızda genel itibari ile elektrik ile çalıştıkları görülmektedir. Bunun yanı sıra bu kapı sistemlerinde emniyet ön planda olduğu için temas halinde kendine kendine duran bir sisteme sahiptirler. Hareket algılayıcı sensörler vasıtası ile hareketli nesneleri tanıyabilen kapı sistemleri istenmeyen durumların meydana gelmemesi ve bir canlının otomatik kapı sisteminden zarar görmemesi için tasarlanmışlardır.

Pendik Otomatik Kapı

Ülkemizin her yerinde otomatik kapı ve diğer kapı sistemlerinin temini ve bakımını gerçekleştiren firmalar mevcuttur. Bu firmalar otomatik kapı arızalarında gerekli çalışmaları yapmalarının yanı sıra otomatik kapı sistemlerinin montajı ve bakımı aşamalarında da hizmet vermektedir. Pendik otomatik kapı sistemleri sayesinde otomatik kapı sistemlerinin arızalardan korunması sağlanabilir.

Pendik Otomatik Kapı servisi

Pendik otomatik kapı servisi sadece kapının değil aynı zamanda kapı çevresinin düzenlenmesi, kapı ile ilgili elektrik aksamının yerleştirilmesi, kapı dönmesini sağlayan motorların kontrol edilmesi gibi aşamalarda da hizmet vermektedir. Gerek yanar kapı gerekse de dairesel kapı modelleri olmak üzere farklı model kapıların tertibatında bu firmalardan hizmet almak mümkündür.

Firmamız farklı kapı sistemlerini müşterilerine ulaştırarak en ideal çözümleri sunmaktadır. Ülkemizin her yerinde çok kullanılan otomatik kapı sistemlerinin yanı sıra yanar kapı, dairesel kapı modelleri ile de siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Özellikle kapı sistemlerinin kurulması aşamasında gerekli plan ve etütleri yaparak kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz kapı sistemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Kenanlar panel çit kapı sistemlerinden bir çok uygulamalar sunmaktadır.

  • yana kayar kapı   sistemleri
  • gizli hapis kapı   sistemleri
  • halatlı kapı  sistemleri
  • dairesel kapı  sistemleri
  • katlanır kapı sistemleri
  • servis kapı sistemleri

Çit sistemleri üretiminde öncü kuruluşlar arasında yer alan firmamız en kaliteli ürün seçenekleri ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Üretimini yaptığımız kayar kapı ile istediğiniz alanlarda rahat kullanım imkanı bulabilirsiniz. Çit ile çevrilen alanlarda giriş ve çıkışların rahatlıkla yapılması için firma olarak farklı kapı seçeneklerinde üretimler ile sizlere hizmet veriyoruz. Otomatik raylı sistemler veya manüel olarak kullanılan sistemler tercih edilebilir. Farklı alanlarda kullanım alanlarının etrafının çevrilmesi ile içeri girişlerin izinsiz olarak yapılması önlenebilir.